دوره های آموزشی  timeچهارشنبه، 16 بهمن، 1392 hits1030writeradmin


به اطلاع شرکت کنندگان در پنجمین کارگاه آشنایی با روشهای پیشرفته جستجوی منابع علمی و تدوین مقالات ISI می رساند که سری سوم آزمون پایانی دوره های این کارگاه به صورت مجازی و از طریق همین سایت برگزار خواهد شد.

آموزش های مفید  timeدوشنبه، 7 بهمن، 1392 hits14268writeradmin


 

به ظور خلاصه سرقت ادبی-علمی استفاده از افکار و عبارات دیگران، به عنوان ایده و عبارات خویش و به صورت خودمانی این کار نوعی دستبرد فکری یا ایده دزدی است. این نوع از سرقت می تواند انواع مختلف و متنوعی از دستبردهای آگاهانه تا  کپی کردن های غیر عمد مطالب دیگران باشد.

بدون برچسب

دوره های آموزشی آموزش های مفید  timeشنبه، 14 دي، 1392 hits6907writeradmin


EndNote

  EndNote یکی از کامل ترین و جامع ترین نرم افزارهای مدیریت اطلاعات و استنادها برای یک پژوهشگر در روند پژوهش است. این نرم افزار را شرکت Thomson Scientific جهت سهولت امر پژوهش، به پژوهشگران و دانشمندان عرضه کرده است. همان طور که می دانید امروز با افزایش حجم سرسام آور داده در همه ی حوزه های علمی مدیریت اطلاعات علمی برای پژوهشگران حوزه های مختلف یک دغدغه شده است. EndNote  کمک بسیار موثر و ویژه ای به پژوهشگران و نویسندگان مقالات علمی در زمینه مدیریت مستندات، نوشتن مقالات علمی، نشر مقاله بر اساس استانداردهای مختلف ناشرین بین المللی می نماید. این نرم افزار می تواند با ارائه بیش از 2500 استاندارد نشر مقاله و انواع فرمتهای پذیرفته شده بین المللی استناد نویسی، کمک شایانی هم به پژوهشگران و هم به اعضای هیات تحریریه مجلات علمی برای پذیرش مقالات کند.

 

دوره های آموزشی آموزش های مفید  timeيکشنبه، 8 دي، 1392 hits6538writeradmin


آموس یا اِی موس (AMOS) یکی دیگر از نرم افزارهای نسل اول معادلات ساختاری هست که قادر است که به تحلیل روشهای چند متغیره استاندارد بپردازد و شامل رگرسیون و تحلیل عاملی؛ همبستگی و تحلیل واریانس است.

مزیت ویژه AMOS این است که شرکت IBM این نرم افزار را همراه با SPSS ارائه داده و از این نظر همخوانی زیادی با SPSS دارد.

 

دوره های آموزشی آموزش های مفید  timeيکشنبه، 8 دي، 1392 hits25934writeradmin


IBM SPSS Statistics نرم‌افزار ویژه تحلیل‌های آماری است. SPSS مخفف عبارت Sciences Statistical Package for the Social  به معنای بسته ی آماری برای علوم اجتماعی می باشد.کمپانی سازنده ی این نرم افزار در 28 جولای 2009 توسط شرکت IBM خریداری شد و شرکت IBM نام جدید PASW را بر آن نهاد که مخفف  Predictive Analytics SoftWare بود. با کمال تعجب اما دوباره در نسخه 19 شرکت IBM تصمیم گرفت نام SPSS Statistics را برای ان انتخاب کند.

 

آموزش های مفید  timeچهارشنبه، 4 دي، 1392 hits4281writeradmin


H-Index شاخصی برای ارزیابی علمی پژوهشگران است که میزان تأثیر گذاری آن ها را در پیشبرد علم نشان می دهد. این شاخص در حال حاضر به عنوان بهترین معیار موجود در ارزیابی علمی افراد به کار برده می شود. در این جا قصد داریم تا به معرفی شاخص H و طریقه محاسبه آن، پایگاه های ارائه کننده و تفاوت های آنها، و در نهایت انتقادات وارد بر این شاخص به عنوان یک معیار برای ارزیابی فعالیت های علمی یک محقق بپردازیم.

research

 

آموزش های مفید  timeچهارشنبه، 4 دي، 1392 hits6271writeradmin


JCR مخفف عبارت Journal Citation Reports می باشد. این پارامتر مربوط میشود به ایمپکت فاکتورهای مقالات انتشار یافته توسط موسسه Thomson Reuters .

journal citation report


اخبار 79 (8 صفحه | در هر صفحه 10)