پرسش و پاسخ

هدف از راه اندازی این سایت چیست؟

مخاطبین این سایت چه افرادی هستند؟

در این سایت چه خدمات و محصولاتی ارائه می شود؟

آیا واقعاً آموزش مجازی می تواند جایگزین آموزش حضوری و روش های دیگرِ آموزش شود؟

آموزش مجازی برای چه کسانی مفید است؟

برای یادگیری به روش مجازی، چه ویژگی های فردی لازم است؟

برای شرکت در دوره ها با مشکل سرعت اینترنت روبرو نمی شوم؟

مزیت شرکت در دوره های ویکی ریسرچ تولز چیست؟

در ویکی ریسرچ تولز چه دوره هایی ارائه می شود؟

برای شرکت در دوره های ویکی ریسرچ تولز باید چکار کرد؟

در ویکی ریسرچ تولز مدرک یا گواهینامه هم داده می شود؟

آیا شرکت در دوره های ویکی ریسرچ تولز نیازمند پرداخت هزینه است؟

در بحث پرداخت هزینه چگونه می توان به ویکی ریسرچ تولز اعتماد کرد؟

نحوه ی ارتباط با مدرس دوره چگونه است؟

در ویکی ریسرچ تولز از چه ابزارهایی برای آموزش استفاده می شود؟

چطور می شود با ویکی ریسرچ تولز همکاری کرد؟

آیا دوره های ویکی ریسرچ تولز بصورت زنده برگزار می شود؟

روال کلی برگزاری دوره های ویکی ریسرچ تولز به چه صورت است؟

امکان در اختیار داشتن محتوای دوره ها و سفارش آنها وجود دارد؟

 

سوال: هدف از راه اندازی این سایت چیست؟

پاسخ: امروزه بخش عمده ای از جوانان ایرانی در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند. همچنین تعداد قابل توجهی از فارغ التحصیلان رشته های مختلف تحصیلی در مراکز علمی و پژوهشی مشغول بکار می باشند. تمامی این عزیزان برای انجام کارهای مربوط به تحصیل یا انجام وظایف شغلی خود نیازمند بهره گیری از منابع علمی و نیز دراختیار داشتن مهارتهای تدوین و انتشار مقالات (عموماً ISI) در مجلات و پایگاههای اطلاعاتی هستند. هدف سایت ویکی ریسرچ تولز ارائه خدمات در زمینه آموزش روشهای جستجو و بهره مندی از منابع علمی است.

 

سوال: مخاطبین این سایت چه افرادی هستند؟

پاسخ: دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری) ، اساتید دانشگاهها و محققین و پژوهشگران.

 

سوال: در این سایت چه خدمات و محصولاتی ارائه می شود؟

پاسخ: خدمت اصلی این سایت ارائه دوره های مجازی در زمینه های مرتبط با اهداف سایت است. امکان دانلود مقالات از پایگاهها و منابع علمی غیررایگان، اعتبارسنجی مجلات و پایگاههای علمی، ارائه محصولات مرتبط با موضوع فعالیت سایت و برگزاری کارگاههای علمی حضوری از جمله دیگر خدمات سایت ویکی ریسرچ تولز می باشند.

 

سوال: آیا واقعاً آموزش مجازی می تواند جایگزین آموزش حضوری و روش های دیگرِ آموزش شود؟

پاسخ: اگر آموزش مجازی به صورت صحیح اجرا شده و اجزای تشکیل دهنده ی آن، یعنی LMS و محتوای الکترونیک، از کیفیت مناسب برخوردار باشند جایگزین بسیار خوبی برای آموزش حضوری خواهد بود. مزیت های آموزش مجازی در برخی موارد دارای جایگزین در سایر روشها نیست. البته لازم به ذکر است که معدود دوره های آموزشی هم وجود دارند که ذات دوره به حضور فیزیکی و چهره به چهره نیازمند است مانند روانشناسی. قابلیت حضور در هر زمان و از هر مکان، عدم محدویت در تعداد شرکت کنندگان، سرشکن شدن هزینه ها و در نتیجه کاهش آن و استفاده از فرمتهی مختلف برای محتوای آموزشی از جمله ی مزایای آموزش مجازی در مقایسه با سایر روشهاست.

 

سوال: آموزش مجازی برای چه کسانی مفید است؟

پاسخ: آموزش مجازی به دلیل استفاده از قابلیتهای اینترنت امکان شرکت در دوره های آموزشی فارغ از زمان و مکان را می دهد. با این توصیف افرادی که دارای زمان محدودی هستند مانند شاغلین و دانشجویان و یا بدلیل مشکلات جغرافیایی امکان دسترسی به اساتید خوب را ندارند مانند ساکنین شهرهای کوچک و یا دوردست می توانند حداکثر استفاده را از فرصت های آموزش مجازی ببرند.

 

سوال: برای یادگیری به روش مجازی، چه ویژگی های فردی لازم است؟

پاسخ: علاقه و پیگیر بودن؛ مهمترین ویژگی برای فردی است که علاقمند به شرکت در دوره های مجازی ست. همچنین در روش مجازی، زمانی که می بایست صرف رفت و آمد به محل آموزش شود؛ صرفه جویی شده از این رو، شرکت کننده در دوره های مجازی، در مقایسه با دوره های حضوری، می بایست زمان بیشتری را صرف یادگیری و تمرین کند.

 

سوال: برای شرکت در دوره ها با مشکل سرعت اینترنت روبرو نمی شوم؟

پاسخ: در تهیه ی دوره های مجازی ویکی ریسرچ تولز سعی شده تا فرمت محتوای الکترونیک دوره ها به نحوی باشد که بلحاظ حجم و کیفیت در بهینه ترین حالت قرار داشته باشد. لذا با داشتن یک خط معمولی ADSL، که این روزها مقرون به صرفه ترین روش دسترسی به اینترنت است، براحتی می توان در دوره های مجازی ویکی ریسرچ تولز شرکت کرد.

 

سوال: مزیت شرکت در دوره های ویکی ریسرچ تولز چیست؟

پاسخ: الف- دوره های ارائه شده در ویکی ریسرچ تولز بلحاظ تعداد و تنوع موضوعی تقریباً در بین تمامی وب سایتهای فارسی زبان بی رقیب است. برخی از این دوره ها در هیچ موسسه یا آموزشگاهی پیدا نشده و ابداعی تیم آموزشی ویکی ریسرچ تولز می باشد.

ب- قیمت دوره های این سایت در مقایسه با دوره هایی که توسط آموزشگاهها و موسسات مشابه برگزار می شود در برخی از موارد یک دهم است و این یعنی صرفه بالای هزینه ای برای شرکت کنندگان در دوره های سایت ویکی ریسرچ تولز.

ج- نگاهی به لیست اساتید سایت که اغلب آنها بهترین در زمینه تخصصی شان هستند هر کسی را تشویق به شرکت در دوره ها می کند. کیفیت محتوای ارائه شده توسط این اساتید مورد تایید اغلب شرکت کنندگان قرار گرفته است.

د- تیم ویکی ریسرچ تولز از تجربه ی برگزاری دوره های آموزشی متنوع و متعدد برای علاقمندان برخوردار بوده و در زمینه طراحی، تهیه و برگزاری دوره های آموزشی صاحب تجربه های مفیدی ست. یکی از نتایج این تجربیات ارزشمند؛ پشتیبانی و هدایت تحصیلی است. به عبارت دیگر؛ شرکت کنندگان در دوره های ویکی ریسرچ تولز تنها نخواهند بود و در طول مدت دوره آموزشی خود از پشتیبانی مدرس و کارشناسان تیم ویکی ریسرچ تولز بهره منده می شوند. ابتکار در ارائه دوره های مجازی جزو افتخارات ویکی ریسرچ تولز است. برخی از دوره های ویکی ریسرچ تولز معادلی در دنیای واقعی نداشته و کتاب یا منبعی برای آن وجود ندارد.

 

سوال: در ویکی ریسرچ تولز چه دوره هایی ارائه می شود؟

پاسخ: موضوع دوره های ارائه شده در ویکی ریسرچ تولز؛ روشهای جستجو در منابع علمی و نیز تدوین مقالات است. ما قصد داریم تا هر آنچه یک دانشجوی مقطع تحصیلات تکمیلی یا یک محقق به آن برای جستجو در منابع و نیز تدوین مقاله نیاز دارد ارائه کنیم. از روش انجام تحقیق علمی تا روشهای جستجو در منابع علمی، نرم افزارهای مفید و موثر برای امر تحقیق، روشهای انتشار و نیز تنظیم مقاله و حتی ارائه در مجامع علمی. ملاک ارائه یک دوره؛ ارزیابی کارشناسان شرکت و نیز وجود متقاضیان تولید دوره (اعم از مدرس و شرکت کننده) است.

 

سوال: برای شرکت در دوره های ویکی ریسرچ تولز باید چکار کرد؟

پاسخ: کافیست تا طبق راهنمای ثبت نام شرکت کنندگان عمل نمایید. به صورت ساده ابتدا در سایت عضو می شوید، در دوره موردنظر درخواست ثبت نام می دهید، اعتبار خود را به میزان لازم شارژ می کنید (در مورد دوره های غیررایگان و یا برخی از خدمات سایت)، منتظر می مانید تا ثبت نام شما توسط مدیر سایت بررسی شده و با شما تماس گرفته شود.

 

سوال: در ویکی ریسرچ تولز مدرک یا گواهینامه هم داده می شود؟

پاسخ: تیم ویکی ریسرچ تولز اعتقادی به مدرک گرایی نداشته و صرفاً به دنبال کاربردی بودن آموزشهاست. به این دلیل در ویکی ریسرچ تولز شما صاحب مدرکی که برایتان ارزش ارائه با سازمانها و ادارات (مخصوصاً دولتی) را داشته باشد نخواهید شد اما می توانید در صورت موفقیت در گذراندن یک دوره از یک گواهینامه شرکت در دوره برخوردار شوید. شایان ذکر است که این گواهینامه هیچ ارزش رسمی نداشته و صرفاً برای درج در رزومه کاری شما سودمند است. البته در برخی موارد هم دوره هایی با همکاری دانشگاهها یا مراکز معتبر علمی برگزار می شود که در اینگونه موارد گواهینامه هایی از سوی آنها اعطا می شود.

 

سوال: آیا شرکت در دوره های ویکی ریسرچ تولز نیازمند پرداخت هزینه است؟

پاسخ: قطعاً هیچ کالای ارزشمندی بدون بها نیست اما اعتقاد راسخ ما این است که آموزش یک حق همگانی ست و از این رو در احتساب هزینه ها سعی شده تا به حداقل اکتفا شود. برخی دوره ها نیز رایگان است تا علاقمندان بتوانند ضمن بهره مندی از مطالب آن، با روش کار نیز آشنا شوند. به علاوه اینکه به مناسبت های مختلف کوپن های تخفیف نیز ارائه می شود تا از این لحاظ نیز به شرکت کنندگان کمک شود.

 

سوال: در بحث پرداخت هزینه چگونه می توان به ویکی ریسرچ تولز اعتماد کرد؟

پاسخ: ویکی ریسرچ تولز برای پرداخت هزینه ها توسط شرکت کنندگان از روش پرداخت امن پارس پال استفاده می کند. در این روش؛ پرداخت کننده وجه می تواند تا سه روز پس از پرداخت، در صورت داشتن اعتراض یا شکایت، به پارس پال اطلاع دهد تا وجه پرداخت شده ضبط شده و پس از طی مراحل داوری به صاحب حق مسترد شود.

 

سوال: نحوه ی ارتباط با مدرس دوره چگونه است؟

پاسخ: روشهای متعددی برای تعامل شرکت کنندگان هر دوره با مدرس آن دوره درنظر گرفته شده است. ارسال پیغام مستقیم به مدرس (مکاتبه خصوصی)، تعامل از طریق حل تمرین و تکلیف، تعامل با مدرس و سایر شرکت کنندگان در بخش گفتگوی درسها (مکاتبه عمومی) و ارتباط از طریق بخش پرسش و پاسخ (سوالات متداول) هر دوره.

 

سوال: در ویکی ریسرچ تولز از چه ابزارهایی برای آموزش استفاده می شود؟

پاسخ: ویکی ریسچ تولز برای اجرای آموزش به روش مجازی، برخلاف بسیاری از سایتهای مشابه، اعتقاد دارد که نباید صرفاً به ارائه یک فایل PDF یا اسلاید بسنده کرد. ما معتقدیم که باید از همه ابزارها به نحوی استفاده کنیم که آموزش مجازی نه تنها چیزی از آموزش حضوری کم نداشته باشد بلکه دارای مزیت ها و قابلیت هایی باشد که روش حضوری امکان بهره مندی از آنرا ندارد.

در این سایت هر کاربر دارای یک صفحه شخصی متعلق به خود می باشد. در بخش دوره ها؛ کاربر می تواند محتوای دروس را که به فرمتهای مختلف از جمله متن، تصویر، ویدئو و انیمیشن ارائه می شود مشاهده نماید. هر درس می تواند دارای تمرین و آزمون باشد تا توانایی ها و سطح یادگیری کاربر محک بخورد. امکان تبادل ییام با مدرس و مدیر سیستم هم وجود دارد. شرکت کنندگان در هر درس می توانند از طریق بخش گفتگو، حول مطالب آن جلسه به تبادل نظر بپردازند.

در صفحه شخصی کاربران علاوه بر امکان دسترسی به محتوای دوره ها، سایر ابزارهای لازم نیز تعبیه شده است. ابزارهایی چون مدیریت پیام ها، درخواست شرکت در دوره های دیگر، دوره های آرشیو شده، مدیریت موجودی، درخواست دانلود مقالات، سفارش محصولات، درخواست صدور گواهینامه و درخواست شرکت در کارگاه های آموزشی.

امکانات سایت بنا به بازخوردهای گرفته شده از شرکت کنندگان و نظرات آنها دائما در حال تقویت و اضافه شدن است.

 

سوال: چطور می شود با ویکی ریسرچ تولز همکاری کرد؟

پاسخ: همکاری شما با ویکی ریسرچ تولز در دو قالب صورت می گیرد. یکی بعنوان شرکت کننده؛ که موجب دلگرمی ما برای ادامه کار و ارائه خدمات بیشتر می شود. دیگری به عنوان مدرس دوره؛ که اگر در خود توانایی ارائه و آموزش یک دوره را می بینید (با هر موضوعی در زمینه کاری سایت) می توانید با ما تماس بگیرید تا برای ادامه کار با شما در تعامل باشیم.

 

سوال: آیا دوره های ویکی ریسرچ تولز بصورت زنده برگزار می شود؟

پاسخ: خیر، روش ویکی ریسرچ تولز در برگزاری دوره های مجازی به نحوی است که محتوای دروس را می توان در هر ساعت از شبانه روز مشاهده نمود و نیاز به حضور پای سیستم راس ساعتی مشخص نیست. این روش موجب می شود تا شرکت کنندگان برحسب اوقات فراغت خود بتوانند در دوره ها شرکت نمایند.

 

سوال: روال کلی برگزاری دوره های ویکی ریسرچ تولز به چه صورت است؟

پاسخ: پس از تایید درخواست ثبت نام شرکت کنندگان از سوی مدیر سایت، شرکت کنندگان می توانند محتوای آموزشی دروس دوره را طبق یک جدول زمان بندی مطالعه نمایند. در این روش؛ هر درس پس از تاریخی مشخص قابل دسترسی بوده و پس از اصطلاحاً باز شدن تا انتهای دوره قابل دسترسی می باشد.

ممکن است مشاهده برخی از دروس مقید به شرکت در آزمونی تستی از طریق سایت باشد (بمنظور سنجش آمادگی شرکت کنندگان و نیز کسب بازخورد از کیفیت مطالب ارائه شده). پس از اتمام جدول زمان بندی دوره و با صلاحدید مدرس دوره، آزمونی تستی از طریق سایت برگزار می شود که شرکت کنندگان می بایست به سوالات مطرح شده پاسخ دهند. در برخی از دوره ها ممکن است بجای آزمون، تمرینی برای دروس یا پروژه ای برای کل دوره از سوی مدرس طراحی شده و بعنوان تکلیف به شرکت کنندگان داده شود. حتی در برخی موارد ممکن است، به تشخیص مدرس دوره، ارزیابی پایانی برای یک دوره درنظر گرفته نشود.

در نهایت تمامی فعالیت های کاربران اعم از حضور و غیاب، آزمون پایانی، تکالیف و نیز فعالیت کلاسی (شرکت در گفتگوها و تبادل پیام با مدرس) طبق نمرات معین؛ ارزش گذاری شده و نمره نهایی هر فرد مشخص می شود. این نمره ملاکی برای صدور گواهینامه دوره خواهد بود.

 

سوال: امکان در اختیار داشتن محتوای دوره ها و سفارش آنها وجود دارد؟

پاسخ: بدلیل آنکه سرعت اینترنت برخی از شرکت کنندگان مناسب نبوده و یا برخی تمایل دارند نسخه ای باکیفیت از محتوای آموزشی دوره ها (مخصوصاً ویدئوها) را دراختیار داشته باشند، امکان سفارش لوح فشرده برخی از دوره ها در بخش محصولات سایت گنجانده شده است.

 

 

در صورتیکه سوالی دارید که در سوالهای بالا نیست می توانید از طریق بخش تماس با ما مطرح نمایید تا پاسخ دهیم.

 

hits15938بازدیددوره هاي در حال برگزاري